Recruiters luisteren slecht en vragen onvoldoende door

Mijn beroepsgroep, IT Recruiters, staat helaas niet bekend als goede luisteraars en vragenstellers.

IT Recruiters staan we helaas niet altijd bekend als de beste luisteraars. Toch is luisteren, en het stellen van de juiste vragen, de enige manier om echt te begrijpen wat een klant nodig heeft. Het gebeurt te vaak dat recruiters, in plaats van te luisteren, vooral praten over hun eigen successen en hoe goed ze denken te zijn.

Klanten vertellen mij regelmatig over hun ervaringen met recruiters: snelle, online intakegesprekken waarbij de recruiter al snel beweert “het wel te begrijpen”. Kort daarna ontvangen ze een stapel cv’s – maar geen van de kandidaten sluit aan bij de werkelijke behoefte.

Dan kun je je afvragen: was de klant onduidelijk? Of nam de recruiter simpelweg niet de tijd om echt door te vragen? Vaak blijkt het laatste waar te zijn.

Nu zou ik kunnen zeggen dat ik natuurlijk wél goed luister en doorvraag, dat mijn klanten zich volledig begrepen voelen – maar dan zou ik mij gedragen zoals het gedeelte van mijn beroepsgroep die ik niet hoog acht. Als je praat, leer je niks nieuws. Daarom doe ik mijn best om écht te luisteren en vragen te stellen, en ik vind het nog leuk ook.

En nu ga ik mij een beetje schuldig maken aan borstklopperij, lees hier mijn referenties.

Lees hier welke diensten ICT Career levert op gebied van ICT werving & selectie en van  IT recruitment 

Bekijk hier onze video’s over

Meer weten?

Neem gerust contact met ons op voor meer informatie

Neem contact op

Recente artikelen / blog items

Het vinden van de juiste IT-professional is geen kwestie van toeval of geluk. In een sector waar niet alleen technisch vakmanschap maar ook cultuurfit essentieel zijn, maakt de keuze voor een recruitmentbureau het verschil.

Lees meer
Lees meer over Een goed IT recruitment bureau

De zorgsector kampt met enorme uitdagingen: een groeiend personeelstekort, hoge werkdruk en stijgende kosten door vergrijzing en steeds geavanceerdere zorgmogelijkheden. Zorgverleners willen niets liever dan tijd hebben voor patiënten, maar worden vaak opgeslokt door administratie en inefficiënte processen.

Lees meer
Lees meer over IT werving en selectie voor zorg

De rol van Chief Technology Officer (CTO) is de afgelopen jaren geëvolueerd van technisch leider naar strategische spil. Technologie is niet langer ondersteunend, maar de drijvende kracht achter groei, innovatie en concurrentievoordeel.

Lees meer
Lees meer over CTO recruitment

De afgelopen jaren is kunstmatige intelligentie een sterk hulpmiddel geworden in veel bedrijfsprocessen. Ook in recruitment zien ik dat AI steeds vaker wordt ingezet om kandidaten te benaderen, cv’s te scannen en zelfs sollicitatiegesprekken te voeren.

Lees meer
Lees meer over Waarom AI-communicatie en goede IT-werving niet samengaan

Wie in Almere een goede IT’er wil aantrekken, manager of specialist, moet zich goed voorbereiden. Want nee: ze reageren niet spontaan op je vacature. Ze staan niet te dringen.

Lees meer
Lees meer over Ik zoek een applicatiebeheerder